To tylko kwiaty, zboczeńcu.

Dziewczyna, która opowiada

Georgia O’Keeffe była amerykańską artystką, która z prawie 100 lat (1887- 1986) swojego życia, ok. 60 spędziła na dementowaniu plotki jakoby malowała waginy (tylko zakamuflowane).

hb_69-278-1

Spójrzcie na przykład na ten obraz u góry, niektórzy twierdzą, że przypomina kobiece genitalia, choć sama artystka zawsze temu zaprzeczała, podkreślając, że jest to jedynie wnętrze kwiatu i nic więcej (przedstawiała to jako coś w rodzaju „zdjęcia makro”). Ale ludzie zawsze wiedzą swoje, zwłaszcza, że mówimy o pierwszej połowie XX w., kiedy teoria Freuda. Palisz cygara?- mąż cię nie zaspokaja; lubisz moknąć?- tęsknisz za waginą; masz kolekcję szabli i/lub parasoli?- ty chory zboczeńcu, w każdym razie do takie podejścia często to wszystko sprowadzano, zwłaszcza w przypadku kobiet. Dzisiejsi gimnazajliści malujący penisy absolutnie wszędzie byliby dobrym obiektem badań w tej materii.

Można chyba uznać, że artystka dość szybko zmęczyła się łatką „tej od genitaliów” i choć nadal malowała głownie kwiaty, to już od lat 30. w…

View original post 170 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s