Margot stawia pytania(11)…niedosycona jestem :) zatem dopytam w sprawie Kazika Wielkiego: Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną…Może jednak oprócz wzrostu miał troche tych zasług dla Polski, by mimo hulaszczego ,a może raczej rozwiązłego w sensie wybujałego libido, życia….. zasłużyć sobie na ten przydomek…WIELKI…?

Podrążę jednak…Młódź czeka na odpowiedź……żywię taką nadzieję 😀

Zgadzam się,ze szalał i rozdawał geny na prawo i lewo,ale nie spłodził potomka,następcy tronu w prawidłowym związku małżeńskim …no i niestety zakończył tym niechlubnie, a może jedynie bezmyślnie  dynastię królewskich Piastów… Naganne to…Władca powinien myśleć …głową 🙂

Dagonie Piastunie napisałeś wiele niepochlebnych słów na temat Kazika,ale…..gdzie te murowane zamki….wiele,bo ponad 50, a gdzie żupy solne i prawodastwo, no dobrze może rozbujał się w sprawach żydowskich przywilejów, że tak się wyrażę,bo miał słabość do Esterki… 🙂 ówczesnej agentki Mosssadu 🙂 to oczywiście żarcik, żarcik….Ale słabość była 🙂 no,ale na mocy edyktów miast wiele powstało…Ot, takiej Bydgoszczy by nie było,gdyby nie Kazik Wielki…..

Czuję się zatem niedopieszczona ostatnią odpowiedzią….Dodasz coś ciepłego na temat Kazika……? Wiem,wiem,ze powiedzenie iż zastał Polske drewnianą,a zostawił murowaną jest nieco,jak to u Polaków ,przesadzona…Nowe miasta jednak w większości miały zabudowę drewnianą…to owe 50 i kilka zamków są / były murowane….no,ale jednak ważne to warownie na mapie ówczesnej Polski…..czyż nie…?

Dago Piastunie czekamy… 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s